Сьогодні, 14 жовтня православні християни святкують Покрову Пресвятої Богородиці. Історія цього свята сягає в глибину століть, а саме до 910 році, коли столиця Візантійської імперії, Константинополь , був схильний до варварському нападу язичників.

Чекаючи набігу, люди, знайшли єдине укриття в храмі, де стали старанно молитися Богу з проханнями про порятунок свого народу. Крім городян також в храмі знаходився і святий юродивий Андрій зі своїм учнем Єпіфаній. Через якийсь час, святий Андрій, побачив, Саму божу Мати, яка схиливши коліно молилася перед Господом, просячи порятунку для народу. Потім Богородиця підійшла до Престолу, вимовила ще одну молитву, після чого знявши зі своєю голови покривало простягла його над усіма людьми, що молилися людьми в храмі, тим самим захистивши їх від видимих ​​і невидимих ​​ворогів. в руках Пречистої Матері, Покров, оточеній сонмом святих і ангелами, сяяв «краще променів сонячних», в оточенні його були святий Хреститель Господній Іоанн і святий апостол Іоанн Богослов. Тоді святий Андрій запитує у свого учня Єпіфанія: «чи бачиш, брате, Царицю і Пані всіх, молиться про весь світ?». «Бачу, святий отче, і жахаюся», – відповідав йому Єпіфаній. Таким чином Богородиця врятувала Константинополь і його людей від розорення і загибелі.

Також це свято особливо шанували козаками. Пов’язано це було з подіями, що відбулися в 1641 році. Цей рік ознаменувався для козаків часом занменітой Азовської битви« Азовського сидіння ». тоді, донські і запорізькі козаки вистояли в кровопролитні облозі фортеці Азов, витримавши натиск турків. Таким чином російське військо відстояло своє завоювання 1637 року.

У п’ятнадцять разів, турки, переважали числом козаків. Коли у захисників уже не залишалося сил, і здавалося, що все втрачено, козакам з’явився образ« дружини прекрасної в багряної ризи ». Це ведення вселило в козацьке військо сили, і впевненість в заступництві Божої Матері над ними. Не випадково, що саме напередодні свята, Покрова Пресвятої Богородиці, турецька армія залишила Азов і зняла облогу.

Leave a Reply