Храм на західному цвинтарі

ХРАМ ДОНСКОЙ ІКОНИ БОЖОЇ МАТЕРІ

Дорогі брати і сестри.

Храм Донської ікони Божої Матері (м.Одеса Західне кладовище) відкритий щодня з 9-00 до 16-00.

Кожну неділю і святкові дні в храмі проходить Божественна Літургія, початок о 8-00.

Напередодні недільних і святкових днів Вечірнє Богослужіння починається о 16-00.

Загальні панахиди відбуваються щодня в 10-00, 12-00, 14-00.

Щоп'ятниці о 15-00 Акафіст перед Донський іконою Божої Матері.

Адреса:
м. Одеса, Тираспольское ш., 22, Західне кладовище.
Настоятель храму протоієрей Олександр Маличенко…

Ікону Богоматері Донской можна віднести до типу Розчулення. Цей образ відрізняється від візантійських прототипів емоційністю і ліричністю. Виражається це і в положенні голови Божої Матері, яка сильніше схилена до немовляті Христу і в тому, що у самого немовляти незвично оголені ніжки до колін.

Списки, в яких вперше зустрічається подібний тип ікон датуються кінцем ХIV століття. Пізніше, у другій половині XVI століття, ікона під ім’ям «Донська» зустрічається в літописах, присвячених перемозі над татаро-монголи.
Ікона Пресвятої Богородиці була написана Феофаном Греком. Цей образ перебував серед війська російського в день Куликовської битви – 8 вересня 1380 року. Після перемоги, донські козаки принесли її в дар великому князю Дмитру Донському, а потім, в пам’ять перемоги на берегах Дону і саму ікону іменували Донський і перенесли в Москву.
Ще один пам’ятний випадок, коли Донська ікона Божої Матері допомогла захистити град російський від вторгнення ворожих військ, трапився в 1591 році. Того року численне військо, кримського царевича Нурадин і його брата Мурат – Гірей, впритул підійшли до Москви, розташувавшись на Воробйових горах. Незадовго до неминучої битви, для убезпечення від ворогів, навколо Москви був звершений хресний хід з Донський іконою Пресвятої Богородиці. У день битви ікона знаходилася в похідній церкві серед нечисленних військових рядів. Справа в тому, що більша частина війська тоді була зайнята захистом Новгорода, на який напали Шведи. Тоді, Цар Федір Иоанович велів взяти Донську ікону Пресвятої Богоматері з собою на захист Москви. Через добу запеклих боїв, понівечені небаченою силою татари, пустилися навтіки. На знак подяки Пресвятій Богородиці, за милість, яку вона явила, був споруджений монастир. Храм збудували на тому самому місці де, в лавах російських військ стояла Донська ікона Божої Матері. У цьому монастирі і була поставлена ​​чудотворна ікона.
День, в який прийнято здійснювати святкування чудотворного образу Донський Богоматері був призначений на 19 серпня.

З радістю повідомляємо, що незабаром відкриється нова будівля храму!